Szydło: wniosek PO o wotum nieufności żałosny, stek bzdur i kłamstw

Szydło: wniosek PO o wotum nieufności żałosny, stek bzdur i kłamstw

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu jest żałosny, to stek bzdur i kłamstw – oceniła premier Beata Szydło. Jej zdaniem we wniosku PO nie ma żadnych konstruktywnych propozycji dla Polski.

„Stek bzdur i kłamstw, pomówień. To jest wniosek żałosny, o tym jutro będę mówić w Sejmie” – powiedziała Szydło w środę TV Trwam.

Odnosząc się do zarzutu PO o braku reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada premier zapewniła, że polski rząd potępił i potępia wszelkie przejawy antysemityzmu i faszyzmu. „Wszystko to, co godzi w normalne funkcjonowanie państwa, jest przez nas odrzucane” – podkreśliła szefowa rządu.

Oceniła, że zarzut PO jest kłamstwem i manipulacją, która ma uderzyć w rząd. Jej zdaniem we wniosku PO nie ma żadnych konstruktywnych propozycji dla Polski.

„Straszenie dzisiaj Polaków, że ktoś chce wyprowadzić Polaków i Polskę z Unii, jest kłamstwem” – dodała. Mówiła, że nie było to nigdy intencją rządu PiS i będzie on bronić przed każdym, kto chciałby taką rzecz uczynić.

Premier: symbolem rządu PiS była i jest rodzina

Symbolem rządu PiS była, jest i niech tak zostanie – rodzina – mówiła w środę premier Beata Szydło. Wśród reform prorodzinnych wymieniła m.in. program 500 plus, który – jak dodała – pomógł zwalczyć ubóstwo i zmienił myślenie o rodzinie.

Szydło w TV Trwam oceniła, że poprzedni rząd nie zwracał uwagi na rodzinę. Jak dodała były realizowane projekty mające wspierać m.in. matki, to jednak rodzina była „spychana na margines”.

Premier mówiła, że obecnie rodzina stanęła w centrum zainteresowania polskiego rządu. Wymieniła również program 500 plus, który – jak dodała – zmienił myślenie o rodzinie i pomógł zwalczyć ubóstwo, a także wpłynął na wzrost urodzin.

„Dzisiaj możemy powiedzieć tak: symbolem rządu PiS była, jest i niech tak zostanie, niech będzie rodzina” – podkreśliła.

Szefowa rządu w kontekście prorodzinnych reform wymieniła także zakaz zabierania dzieci ze względu na biedę, którego wprowadzenie – jak dodała – było jednym z pierwszych zobowiązań jej gabinetu.(PAP)

Źródło: Szydło: wniosek PO o wotum nieufności żałosny, stek bzdur i kłamstw

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.