Znów się nie udało? Ta mina Grzegorza Schetyny mówi wszystko! [WIDEO] | wMeritum.pl

Znów się nie udało? Ta mina Grzegorza Schetyny mówi wszystko! [WIDEO] | wMeritum.pl

Kolejna próba przegłosowania wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło zakończyła się bez niespodzianek. Głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosek został odrzucony. Hitem Internetu okazało się nagranie z zawiedzioną miną Grzegorza Schetyny.

Według wniosku opozycji, rząd Beaty Szydło miał zostać odwołany, zaś na Prezesa Rady Ministrów miał zostać powołany Grzegorz Schetyna. I chociaż nikt nie wierzył w sukces takiego wniosku, to cała procedura odbyła się zgodnie z przepisami. Oczywiście wniosek o odwołanie rządu został odrzucony.

W głosowaniu wzięło udział 424 posłów. 168 głosowało za przyjęciem wniosku, 239 było przeciw, a 17 posłów wstrzymało się od głosu. Wniosek poparli posłowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a przeciwko byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Wolni i Solidarni. Lider ruchu Kukiz’15, Paweł Kukiz stwierdził, że nie widzi sensu w ponownym głosowaniu przy takim samym układzie sił w Parlamencie.

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że rząd Beaty Szydło faktycznie zostanie odwołany w ten sposób. Internauci rozpowszechniają w mediach społecznościowych krótkie nagranie ukazujące zawiedzioną minę Grzegorza Schetyny. To on w przypadku odwołania rządu PiS miał zostać nowym Prezesem Rady Ministrów. „Znowu nie został premierem” – czytamy na jednym z profili na Twitterze.

Source: Znów się nie udało? Ta mina Grzegorza Schetyny mówi wszystko! [WIDEO] | wMeritum.pl

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.