Prezes PiS: suwerenna, wolna demokratyczna Polska to nasz cel

Prezes PiS: suwerenna, wolna demokratyczna Polska to nasz cel

Suwerenna, wolna, demokratyczna, przyzwoita i uczciwa Polska to nasz cel, ten cel zostanie zrealizowany w tym pokoleniu, zwyciężymy – zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim, podczas obchodów 92. miesięcznicy smoleńskiej.

Lider PiS uczestniczył w niedzielę w Marszu Pamięci, który po mszy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela przeszedł Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki.

W przemówieniu na Krakowskim Przedmieściu Kaczyński mówił, że kiedy patrzymy na obecny kształt naszego życia publicznego i społecznego, musimy pamiętać, że pojawiło się w nim bardzo wiele zła. „Bardzo wiele zła, coraz bardziej bezczelnego, coraz bardziej agresywnego, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności” – podkreślił. „I temu też trzeba się przeciwstawić” – dodał.

„Gdy ci, którzy tam demonstrują, jeden z nich, mówi już o tym, że trzeba czekać na zwłoki, że niestety nie ma jeszcze zwłok, kiedy w sposób haniebny obraża się kobiety i to publicznie, przy kamerach, przy ludziach, to trzeba sobie powiedzieć: naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności” – wskazał prezes PiS.

„Nasi wrogowie nie spoczną. Oni chcą zniszczyć nasze życie. Chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu. Chcą doprowadzić do tego by wróciło to, co Polskę niszczyło i okradało. Do tego, co prowadziło do degradacji naszego państwa i naszego narodu. To ich cel. Nie dopuścimy do tego by ten cel został zrealizowany” – zapewnił Kaczyński.

W odpowiedzi na przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, uczestnicy uroczystości krzyczeli „Zwyciężymy! Damy radę!”.

Prezes PiS mówił także, że „Marsze Pamięci wkrótce się skończą, ale nasza misja będzie trwać dalej”.

 

Źródło: Prezes PiS: suwerenna, wolna demokratyczna Polska to nasz cel

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.