Dworczyk o rekonstrukcji rządu: proces ten rozpocznie się po święcie Trzech Króli

Dworczyk o rekonstrukcji rządu: proces ten rozpocznie się po święcie Trzech Króli

Proces zmian w rządzie rozpocznie się po święcie Trzech Króli; jak długo potrwa, to będzie zależało oczywiście od premiera Mateusza Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym – powiedział we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

„Ten proces rozpocznie się po święcie Trzech Króli. Jak długo on potrwa, to będzie zależało oczywiście od samego premiera Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym. Trzeba pamiętać, że rząd to jest emanacja większości parlamentarnej, którą jest PiS, w związku z tym konsultacje polityczne są absolutnie czymś naturalnym” – powiedział Dworczyk w TVN24.

Pytany, czy będzie to „głęboka czy płytka rekonstrukcja”, powiedział, że to jest pytanie do premiera i do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „To jest pewien konsensus, czy wypracowany model pomiędzy prezesem Rady Ministrów a szefem największej partii. Zaczekajmy jeszcze kilka dni” – powiedział.

Dworczyk był pytany również o to, na ile prawdopodobna jest dymisja szefa MON Antoniego Macierewicza i zamiana: szef MSWiA Mariusz Błaszczak na szefa resortu obrony, a Antoni Macierewicz na marszałka lub wicemarszałka Sejmu. Szef KPRM odparł, że tego typu spekulacje obecnie nie mają sensu.

 

 

źródło: Dworczyk o rekonstrukcji rządu: proces ten rozpocznie się po święcie Trzech Króli

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.