Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej

Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej

Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej.

Sytuacja Polski w Unii Europejskiej w dalszym ciągu jest napięta. Odkąd Komisja Europejska zdecydowała się wprowadzić art. 7 wobec naszego kraju, rząd potrzebował sojusznika, który stanąłby po jego stronie. Wiemy już, że kimś takim będą Węgry.

Beata Mazurek poinformowała za pomocą Twittera o przyjęciu ważnej dla Polski rezolucji na Węgrzech. W Budapeszcie ustalono, że w sporze pomiędzy Komisją Europejską a rządem Prawa i Sprawiedliwości Viktor Orban wraz z resztą polityków poprze partię Jarosława Kaczyńskiego.

Nie była to jednak decyzja jednogłośna. Węgierska opozycja trwała przy stanowisku, że Unia Europejska swoimi działaniami nie uderza w Polskę jako całość, a jedynie partię rządzącą. Dlatego też uważali, że działania KE były stosowne. Mimo to większość posłów uznała, że brak wsparcia dla naszego kraju byłby „zdradą”.

Węgrzy uważają również, że w ten sposób będą mogli lepiej negocjować z Unią Europejską. Z kolei dla Polski wsparcie na arenie międzynarodowej będzie niezwykle cenne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy węgierscy politycy swoimi głosami są w stanie zablokować nałożenie na nas ograniczeń członkowskich.

Źródło: Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.