Świat Znalezione 

Deklaracja Niepodległości USA uznana za rasistowską. Facebook usuwa post – Narodowcy.net

Algorytm portalu Facebook usunął post z Deklaracją Niepodległości USA, ponieważ uznany został za rasistowski i hejterski.

4 lipca Amerykanie obchodzili Święto Niepodległości. Z tej okazji jeden z amerykańskich dzienników opublikował na Facebooku tekst Deklaracji Niepodległości. Algorytm portalu usunął post, ponieważ uznany został za rasistowski i hejterski. 

„The Liberty County Vindicator” dodał na swoim koncie na Facebooku wpis, w którym zachęcał odbiorców do zapoznania się z oryginalnymi fragmentami Deklaracji Niepodległości, na której bazuje współczesny ustrój USA. Znalazło się tam również zdanie o „bezlitosnych dzikich Indianach”, którzy mieli brać udział w wewnętrznej rebelii przeciwko białym.  W jednym z paragrafów Thomas Jefferson napisał: “Wzniecał on wewnętrzną rebelię wśród nas i starał się nasłać na mieszkańców naszych kresów bezlitosnych dzikich Indian, których znaną taktyką jest mordowanie ludzi bez względu na wiek, płeć i stan”. Algorytm Facebooka usunął post, bo uznał go za mowę nienawiści.

Oburzeni użytkownicy nie szczędzili krytyki. Facebook jednak szybko zorientował się, że jest to fatalna pomyłka i przywrócił post wraz z krótkimi przeprosinami. Dziennikarze na stronie internetowej czasopisma ironicznie przyznali, że Deklaracja Niepodległości powinna być napisana nieco bardziej dyplomatycznym językiem, który nie złamałby standardów Facebooka.

Tak właśnie wygląda polityka poprawności politycznej Facebooka. Czy aby na pewno był to algorytm, a może jeden z kilkunastu tysięcy moderatorów Facebooka?

 

 

źródło: Deklaracja Niepodległości USA uznana za rasistowską. Facebook usuwa post – Narodowcy.net

Spread the love

Related posts

Leave a Comment

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi