Antysemita z Podlasia przyczyną oplucia Polski w nazistowskim stylu [Felieton]

Antysemita z Podlasia przyczyną oplucia Polski w nazistowskim stylu [Felieton]

Zazwyczaj zasłaniam nazwiska w komentarzach,ale gdy ktoś wyjątkowo opluje Polskę to będe robić wyjątki,tak jak tutaj.

Komentarz znalazłem na OMZRiK w poście o jakimś gościu z Podlasia, co wyzywał Żydów w Internecie. To skandaliczny wręcz antysemityzm, więc ośrodek  reaguje ostro – typowe 😆.

Pomijam już nazwanie Podlasia ,,faszystowską norą”, bo to jakby wpisuje się poniekąd w ostatnio popularną bekę z Podlasia, która dla mnie jest żenująca ,ale to temat na osobny post. Istotne teraz jest to, co napisał później.

Twierdzi on, że to przez niedemokratyczną, faszyzującą  władzę Zachód nam nie pomoże. Tak było w 39, tak będzie i teraz. Moim zdaniem to bzdury.

Uważam, że wystawienie nas do wiatru przez Brytyjczyków i Francję 79 lat temu nie miało nic wspólnego z polityką wewnętrzną Polski, tylko z interesami politycznymi ,,sojuszników”, wątpliwą gotowością bojową i przede wszystkim opłacalnością pomocy. Rządy WB i Fr. doszły do wniosku, że samo wypowiedzenie wojny i rozrzucenie ulotek nad Niemcami wystarczy, a wysyłanie żołnierzy na pomoc Polsce jest nie warte ich życia.

Chodzi tu o stosunek do samej Polski,a nie jej władzy. A ten był i jest dalece obojętny. Dla bezpieczeństwa swoich czterech liter bez mrugnięcia okiem poświęcą Polskę dla świętego spokoju, bo im się wydaje to słuszne. Tacy już są. Choć trzeba uczciwie przyznać, że ci tchórzliwi Francuzi palili się do pomocy(jakkolwiek groteskowo to brzmi) bardziej niż Brytyjczycy. Niesamowite, ale to fakt historyczny 😆

Więc gdyby nawet Piłsudski nie przeprowadził zamachu stanu i do 39 roku demokratyczne rządy wciąż zmieniałyby się średnio 3 razy w roku to i tak Zachód zachowałby się tak samo. Kwestią otwartą jest, na jakich sojuszników postawiliby politycy endecji, chadecji i ludowcy w różnorakich koalicjach i jaką w wypadku wojny obralibyśmy taktykę i kto by dowodził. Bo ja w swoich rozważaniach postawiłem na model sanacyjny. W innych wariantach wrzesień 39 mógłby wyglądać inaczej. Jednak nie ze względu na Zachód. On by się zachował zawsze tak samo, czyli biernie.

Tak samo jest dzisiaj. Czy to PIS, czy Platforma, Zachód będzie obojętny na Polskę. Po prostu zależnie od partii rząd ucieknie w innym kierunku. Taka drobna różnica, a zwykli Polacy jak zwykle zostaną sami. Więc to nie władza jest problemem, tylko sojusznicy od siedmiu boleści 😕

Swój ojkofobiczny komentarz zakończył nazwaniem swojej ojczyzny ,, bękartem Europy”. Wiecie kto tak nazywał Polskę przed wojną? Niemcy. Nawet tego się nie da skomentować. Sam wyszedł na faszystę 😂

Jaka płynie nauka z tego przydługiego felietonu? Że temu facetowi nie warto nawet splunąć na rękę, a po drugie, że przypadek geopolityczny naszego kraju jest wyjątkowy i powinniśmy przede wszystkim liczyć na sami siebie. I nie polegać za bardzo na innych i zawsze mieć plany zapasowe. I myśleć przede wszystkim o obywatelach, a nie o własnych tyłkach. Trochę Realpolitik jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Choć poza sojuszem z Wielką Brytanią myślę, że rząd zrobił wtedy wszystko co mógł zrobić dobrze.

Artykuł wprawdzie nie sponsorowany,ale oparłem go o świetną książkę Piotra Gursztyna. Polecam 😃 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4846314/ribbentrop-beck-czy-pakt-polska-niemcy-byl-mozliwy

Darkfin

Sokzburaka stroną dla intelektualnych pariasów

 

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.