Mijanie się z prawdą internetowego bohatera [FELIETON]

Mijanie się z prawdą internetowego bohatera [FELIETON]

Kościół katolicki jest swego rodzaju organizacją, na pewno także nie do końca uczciwą i  czarne karty w swojej historii też ma. Ale czy jest to organizacja zbrodnicza?

Całe zło czynią ludzie, istoty ułomne – w każdej religii świata znajdą się taki procent duchownych, który robi wszystko oprócz tego co powinien. Czy to ksiądz, czy to pastor, rabin, imam, mnich buddyjski albo szaman – nie ma znaczenia. Ale w komentarzu została podkreślony tylko JEDNA religia. Tacy odważni właśnie są internetowi oświeceni obywatele świata.

Walczyć z tym, co się nie obroni. Szczyt odwagi doprawdy. Do tego w obliczu prześladowania chrześcijaństwa na całym świecie, gdzie za krzyżyk można stracić głowę(choćby Pakistan)ten kom jest stawaniem po stronie oprawców. Nie ma drugiej tak bardzo prześladowanej religii jak chrześcijaństwo.

Kościół nie ma tylko ciemnego oblicza – przecież to On właśnie po upadku Rzymu przejął tą gigantyczną spuściznę cywilizacyjną w obliczu olbrzymiego kroku wstecz Europejczyków. To dzięki Niemu możemy też poznawać zamierzchłą przeszłość Europy przed X wiekiem – bo praktycznie wtedy tylko duchowni potrafili pisać i czytać, dlatego pozostawili po sobie cenne źródła.

W późniejszych czasach księża odegrali w Polsce bardzo ważną rolę. W czasie zaborów, szczególnie w protestanckich Niemczech i prawosławnej Rosji katolicyzm był jednym z elementów tożsamości narodowej Polaków, który pozwalał czuć się kimś innym niż zaborca i budować wspólnoty. W czasie IIWŚ w Polsce księża i klasztory pomagały w ukrywaniu Żydów.

Po wojnie po upadku kolonii Kościół poniósł też duże koszty podczas misji w Afryce – w przymierających głodem i zdziesiątkowanych chorobami wioskach tubylców zbudowano wszystko praktycznie od zera. Szpitale, studnie, szkoły, artykuły spożywcze i środki czystości, ubrania, szczepionki – bez działalności KK trudniej byłoby to zorganizować.

Nie jest to więc jednoznacznie złowroga organizacja jak UPA czy ISIS. A już z konkluzją, że nikt tyle zła nie wyrządził w historii, to już wylewanie jadu i żółci w ślepej nienawiści. Nazizm, komunizm, kolonializm, islamizm – oni wyrządzili zdecydowanie więcej zła.

Tak więc ten człowiek bez twarzy myli się i to bardzo. Tak jak ci, którzy dali tam lajka albo serduszko.  Domyślam się, że papieża uważa za zbrodniarza, ale Wałęsa i Tusk to już pewnie bohaterowie. Prawdziwy ateista jest tolerancyjny i nie walczy z żadną religią i daje wierzyć innym. Zapewne też ten śmieszny mały człowieczek jest tylko taki cwany w Internecie. Najlepiej jest go zablokować i po sprawie. Prawda i dobro i tak się obronią. Żale sfrustrowanych odebraniem koryta starych esbeków albo ich rodzin ich nie przemogą.

Darkfin

Sokzburaka stroną dla intelektualnych pariasów

 

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.