Francja: Nacjonaliści wykluczyli skrajną lewicę z protestu „Żółtych kamizelek”

Francja: Nacjonaliści wykluczyli skrajną lewicę z protestu „Żółtych kamizelek”

Nie tylko francuska policja będzie niemiło wspominać żywiołowe protesty, które miały miejsce w zeszły weekend na ulicach Paryża.

Grupa „antyfaszystów” spod szyldu Antifa Paryż, która przyszła na protest „Żółtych kamizelek” w celu atakowania biorących udział w ulicznych starciach nacjonalistów, przeliczyła swoje siły napotykając na swej drodze kibiców klubu PSG o narodowych zapatrywaniach.

Antyfaszyści próbowali za pomocą siły udowodnić, kto może protestować. Jednak podczas niedawnej demonstracji otrzymali gorzką lekcję pokory. Próbowali zaatakować francuskich nacjonalistów biorących udział w proteście “żółtych kamizelek”. Ich atak został powstrzymany i odparty przez narodowych kibiców Paris Saint Germain.

Około godziny 16 w okolicach Łuku Triumfalnego, jednego z symboli Paryża, doszło do starcia kibicowskiej ekipy Zouvaes z „antyfaszystami” – najpierw „wymieniono się” pirotechniką i kamieniami, a po chwili nacjonaliści natarli na lewicowców przy użyciu pięści, zmuszając ich tym samym do odwrotu. Przeważająca liczebność Antify nie przełożyła się w żaden sposób na ich wartość bojową – po stronie nacjonalistów nie odnotowano nawet drobnych obrażeń.

Po całym zajściu, które trwało poniżej dziesięciu minut, nacjonaliści wykonali pamiątkowe zdjęcie i z okrzykami „Europa, młodość, rewolucja” oraz „Paryż dla nacjonalistów” wrócili na ustawiane barykady „Żółtych kamizelek”. Ekipa Zouaves cały czas aktywnie wspiera antyrządowe protesty, stawiając opór na paryskich ulicach.

źródło: autonom.pl, Narodowcy.net, fb.com/ouestcasual

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.