Skandaliczna decyzja dyrektora Muzeum Auschwitz – wykluczył rodziny pomordowanych Polaków

Skandaliczna decyzja dyrektora Muzeum Auschwitz – wykluczył rodziny pomordowanych Polaków

Dyrektor Muzeum Auschwitz po raz kolejny wykazał się nieprawdopodobnym chamstwem i cynizmem. Wykluczył bowiem Rodziny Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 roku. W opinii środowisk rodzin ofiar Oświęcimia to „kara” za jedną, biało-czerwoną flagę, która śmiała się pojawić w morzu niebiesko-białych flag Izraela na zeszłorocznych uroczystościach.


„Szanowni Państwo
z przykrością i niedowierzaniem informujemy że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne pismo z Muzeum Auschwitz, z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019r. Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) «ukarało» nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flagę, która tak strasznie «przeszkadzała» na ubiegłorocznej uroczystości.
Muzeum Auschwitz nie znosi głosu prawdy, bo PRAWDA OSKARŻA!!!”

– napisano na Facebooku na grupie Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozow Koncentracyjnych.

Jak długo jeszcze żyjący z polskiego podatnika dyrektor Cywiński będzie traktował Muzeum Auschwitz jako swój prywatny folwark i pluł w twarz rodzinom polskich ofiar Oświęcimia? Kiedy skończy się jego sobiepaństwo za publiczne pieniądze? Patrząc na obecną władzę i wicepremiera Glińskiego – być może nigdy.

źródło: wsensie.pl, twitter

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.