Desperacka obrona władz Muzeum Auschwitz

Desperacka obrona władz Muzeum Auschwitz

Po ujawnieniu skandalicznego zachowania władz muzeum Auschwitz wobec Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, które zostało wykluczone z obchodów 74 rocznicy wyzwolenia zespołu niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, muzeum wydało oświadczenie.

Na dowód owego zajścia muzeum przedstawia jedno zdjęcie z którego praktycznie nic nie wynika. Po za tym że faktycznie ktoś stoi z flaga Polski.

Muzeum nie ma żadnego innego dowodu na potwierdzenie swojej wersji, mało tego jak sami przyznają nie ma nagrania z monitoringu. W czasach gdzie praktycznie każdy ma telefon komórkowy z aparatem/kamerą nikt nie nagrał całego zajścia.

Nie dziwne są zatem pełne oburzenia reakcje internautów, nie tylko na sam fakt zaistniałej sytuacji, ale również na bardzo słabą argumentację obronną władz muzeum.

Reakcji Państwa jest jak na lekarstwo, co prawda nie wnoszą one praktycznie nic do całej sprawy ale chociaż są…

W obronie Muzeum Auschwitz staje portal tvp.info, który to chwali się że dotarł do listu władz Muzeum do Stowarzyszenia, może i byłby to wyczyn na miarę zdobycia szczytu ośmiotysięcznika gdyby nie fakt że muzeum z oficjalnego konta na twitterze wkleja ten list praktycznie pod prawie każdym postem odnoszącym się do ich haniebnej decyzji. https://www.tvp.info/40555432/kara-za-flage-stowarzyszenie-rodzin-ofiar-niemieckich-obozow-wykluczone-z-obchodow

Oczywiście jedynym dowodem na wersję muzeum nadal jest jedno zdjęcie.
Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych oczekuje na reakcję ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Sprawiedliwości, MSWiA, Kancelarii Prezydenta RP oraz samego prezydenta Andrzeja Dudy, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz samego premiera Mateusza Morawieckiego i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Czy się doczeka? Biorąc pod uwagę to że od ponad 24 godzin kiedy to cała sprawa została nagłośniona, nad brak reakcji może ona nigdy nie nastąpić…

źródło: twitter

Spread the love
One comment on “Desperacka obrona władz Muzeum Auschwitz
  1. memoria pisze:

    O martyrologii Polaków w Auschwitz
    nie wolno przypominać, bo można zostać ukaranym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.